GASTROPLANET A.Ş. Mutfak Ekipmanları, Kafe & Bar Ekipmanları, Kahve Ekipmanları, Büfe & Servis & Sunum Ekipmanları konularında uzmanlaşmış, özellikle son dönemde çok büyük ilgi gören Kahve Ürünleri ve Kahve Hazırlama Ekipmanları konusunda kendisini geliştirmeye devam eden, Endüstriyel Mutfak, Soğutma, Hazırlık Ekipmanları üretimi ve tedariği konusunda 20 yıla yakın bir süredir tecrübesi bulunan bir ekip ile 2017 yılı sonlarında sektörüne farklı bir anlayış ile yaklaşma amacıyla hayat bulmuştur.
Gastroplanet A.Ş., Dinamik ve vizyonlu bir ekip ile iş ortaklarına her türlü konuda çözümler sunmaya odaklanmış, yenilikçi tasarım, ürün ve uygulamaları ile kısa süre içinde adını geniş kitlelelere duyurmuş bir tedarik ve çözüm ortağıdır.
Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’de hızla gelişen Kafe – Restoran ve Otelcilik (HoReCa) sektörlerinde ihtiyaçlar hızla artarken, yatırımcılar daha ekonomik, daha ergonomik, daha işlevsel ama bunların hepsinin yanı sıra “daha kaliteli” çözümler aramaktadır.
Bu noktada temsil ettiği markalar ve geliştirdiği hizmet kalitesi ile Gastroplanet A.Ş.  oluşumu, “Çözüm Ortağınız” sloganıyla Endüstriyel Mutfak ve Kafe Ekipmanları,  Bar & Barista Ekipmanları, Açık Büfe & Banket Sunum Sistemleri, Kasa & Adisyon yazılım sistemleri, Açık & Kapalı Alan Isıtma ve Soğutma Sistemleri, Mekanların Mimari ve İnşaat Uygulamaları gibi pek çok alanda azimle çalışmaya devam etmektedir.